• ورود کاربران
  هشدار
  لطفا صفحه کلید خود را در حالت انگلیسی قرار دهید.

  یادآوری کلمه عبور
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶
بازدیدکننده گرامی
به پیشگامان خوش آمديد.


قرارداد خدمات اینترنت پرسرعت
فرم قرارداد

قرارداد اشتراک خطوط پر سرعت داده ها  (DSL)

ماده 1: طرفین قرارداد

این قرار داد بین شرکت فنی و مهندسی پرشیا سیستم کاشان)سهامی خاص) به شماره ثبت 2372 که در این قرارداد "بایت" نامیده می شود از یک طرف و متقاضی با مشخصات مذکور در فرم درخواست سرویس DSL که از این پس در قرارداد «مشترک» نامیده می شود از طرف دیگر و با شرایط ذیل منعقد گردید.

ماده 2: موضوع قرارداد

برقراری اتصال به شبکه جهانی اینترنت به صورت غیر اختصاصی برای استفاده از خدمات "بایت" از طریق شبکه "بایت" مطابق با نوع درخواست «مشترک» که در فرم درخواست سرویس DSL ذکر گردیده و به تأیید امضای “مشترک" رسیده است.

ماده 3: مدت قرارداد

مدت این قرارداد طبق سرویس درخواستی مشترک است که از تاریخ تنظیم و امضاء صورتجلسه نصب و راه اندازی سرویس آغاز می گردد.

تبصره: درخصوص زمان شروع قرارداد مفاد بند 6-8 نیز رعایت و اعمال خواهد شد.

ماده 4: مبلغ قرارداد

4-1 حق اشتراک با تعرفه «بایت» بر مبنای نوع سرویس درخواستی «مشترک» محاسبه شده و به صورت دوره ای قبل از شروع هر دوره توسط “مشترک» پرداخت گردد.

4-2 به قیمتهای مندرج در تعرفه "بایت"، مبلغ ارزش افزوده مصوب هر سال اضافه خواهد شد.

ماده 5: نحوه پرداخت

تبصره: برقراری اتصال و دوام ارتباط منوط به پرداخت کل مبلغ هر دوره قبل از شروع آن خواهد بود.

ماده 6: تعهدات «مشترک»

6-1 «مشترک» متعهد است از ایجاد هرگونه اختلال نرم افزاری و سخت افزاری در شبکه «بایت» خودداری نماید.
6-2 «مشترک» حق واگذاری کلیه حقوق و تعهدات مرتبط ناشی از این اشتراک منجمله IP تخصیص یافته توسط «بایت» را جزئاٌ و یا کلاٌ به غیر ندارد.

6-3 «مشترک» متعهد می گردد از فروش مجدد موضوع قرارداد و ارائه خدمات ثانوی به اشخاص ثالث به هر نحوی خودداری نماید.
6-4 «مشترک» متعهد می گردد از ارسال هرگونه Spam  و نامه های تبلیغاتی خواسته و یا ناخواسته به اینترنت خودداری کند.

6-5 چنانچه «مشترک» به هریک از تعهدات خود عمل ننماید «بایت» می تواند قرارداد را به صورت یک جانبه فسخ نموده و از ارائه خدمات به «مشترک» خودداری کند. در این صورت مبلغ باقیمانده حق اشتراک مسترد نخواهد نشده و به عنوان خسارت عدم ایفای تعهد منظور و اخذ می گردد. بدیهی است در صورتی که خسارات وارده بیش از باقیمانده اشتراک باشد، «مشترک» موظف به جبران آن می باشد. «بایت» حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می دارد.

6-6 «مشترک» متعهد است کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران و شرکت مخابرات را رعایت نموده و جهت جلوگیری از دسترسی کاربران شبکه خود (در صورت وجود) به سایت ها و موضوعات خلاف اخلاق و مغایر با شئونات اسلامی اقدام لازم را به کار بندد. کلیه مسئولیت های اخلاقی و قانونی ناشی از استفاده «مشترک» و کاربران تحت نظر وی بر عهده «مشترک» می باشد.

6-7  «مشترک» در هر صورت (دریافت و یا عدم دریافت صورتحساب در زمان مقرر) موظف به پرداخت کل مبلغ هر دوره مطابق با تعرفه «بایت» تا قبل از دوره جدید خواهد بود. عدم پرداخت به موقع به منزله عدم تمایل “مشترک» به ادامه قرارداد می باشد. در این صورت «بایت» اقدام به قطع سرویس «مشترک» خواهد نمود.

6-8 «مشترک» موظف است حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از اعلام رانژه شدن خط تلفن، محیط را جهت نصب و مراجعه نصاب مودم آماده نماید در غیر اینصورت پایان این مدت (یک هفته) مبنای شروع قرارداد خواهد بود.

ماده 7: تعهدات بایت

7-1 بایت متعهد است که اینترنت را در درگاه خروجی مودم «مشترک» تحویل دهد.

7-2 بایت خدمات پشتیبانی تلفنی به «مشترک» را به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته تعهد می نماید.

7-3 بایت برقرار بودن شبکه خود را به میزان متوسط ماهیانه 98% تعهد می نماید که نحوه محاسبه آن به شکل زیر می باشد:

میزان برقراری شبکه «بایت» به درصد= [مدت کل به دقیقه / (مدت قطع بودن به دقیقه مدت کل به دقیقه)]*100

تبصره: چنانچه «مشترک» از تجهیزاتی استفاده نماید که از «بایت» خریداری نشده باشد، میزان برقراری شبکه، مورد تعهد «بایت» نخواهد بود.

7-4 در صورت بروز مشکل مبنی بر عدم رعایت بند 7-3 «مشترک» موظف است حداکثر ظرف مدت یک هفته موضوع را به آدرسbyteisp@yahoo.com  اطلاع دهد، بایت نسبت به بررسی و حل مشکل اقدام نموده و صرفاٌ زمان خرابی مازاد بر میزان مذکور در بند 7-3 را به مدت این قرارداد اضافه خواهد کرد. چنانچه خرابی به علت مشکلات مراکز مخابراتی بوده یا از میزان یاد شده کمتر باشد و یا «مشترک» در موعد مقرر آن را اعلام ننماید، مدت قرارداد افزایش نخواهد یافت.

7-5 هر نوع خسارت وارده به «مشترک» صرفاٌ از طریق ارائه سرویس و افزودن به مدت قرارداد وی جبران خواهد شد.
7-6کلیه مکاتبات «بایت» با «مشترک» شامل اطلاع رسانی وضعیت سرویس و امثالهم از طریق تلفن همراه وی که در فرم درخواست سرویس DSL اعلام شده، انجام خواهد شد. در صورتی که هر یک از نشانی ها ارائه شده صحیح نباشد کلیه مسئولیت های آن به عهده «مشترک» بوده و اطلاع به نشانی یاد شده به منزله اطلاع به «“مشترک»» خواهد بود .

ماده 8: فسخ قرارداد

8-1 «مشترک» صرفاٌ با اعلام کتبی/حضوری می تواند نسبت به فسخ قرارداد اقدام نماید.

=========================================================

SLA  چیست؟

 SLA (Service Level Agreement) یا موافقت‌نامه سطح خدمات قسمتی از هر قرارداد ارایه خدمات است که به تبیین سطح خدمات مورد توافق می‌پردازد. بی‌تردید، ارایه سرویس با بهترین کیفیت ممکن و تامین رضایت مشتریان همواره یکی از مهم‌ترین ارکان فعالیت بایت بوده است. برای دست‌یابی به این هدف و اطمینان از تامین رضایت مشتریان، ارایه خدمات به ایشان مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات (SLA) است. پارامترهای این موافقت نامه و توضیح کوتاهی در باره هر یک از آنها در جدول و در سطرهای آتی آورده شده است:

شرح پارامتر

میزان

پارامتر a برای محاسبه حداکثر میزان مجاز PLR

3 درصد

پارامتر b برای محاسبه حداکثر میزان تاخیر مجاز(Latency)

130 میلی ثانیه

پارامتر c برای محاسبه پهنای باند تضمین شده(CIR)

0.125

میانگین زمان بازیابی یا تعمیر و برقراری مجدد(MTRR)خدمت

72 ساعت

میزان تلفات بسته­‌هاPLR(Packet Loss Ratio) :

به میانگین گم شدن و یا از دست رفتن بسته­‌های IP در طول شبکه خدمت­‌دهنده اطلاق می­‌شود و به روش ارسال بسته‌­های ICMP به اندازه 100 بایت و به تعداد 1000 عدد از پورت دسترسی خدمت­‌گیرنده تا نقطه انتهایی داخل شبکه خدمت­‌دهنده و بر اساس میانگین نمونه‌­برداری‌­های متوالی Ping Test در طول یک ساعت و یا بر اساس سایر روش­‌های استانداردی که سازمان اعلام خواهد کرد، محاسبه می‌­شود.

تاخیر(Latency) :

متوسط زمانی که طول می­‌کشد تا یک بسته IP در شبکه خدمت­‌دهنده از پورت دسترسی خدمت­‌گیرنده تا نقطه انتهایی شبکه خدمت­‌دهنده برسد. این پارامتر بر اساس میانگین نمونه­‌برداری در دوره زمانی و یا بر اساس سایر روش‌­های استانداری که سازمان اعلام خواهد کرد محاسبه می­‌شود.

پهنای باند تضمین شده : (CIR)

به حداقل پهنای باند اختصاص یافته به خدمت­‌گیرنده در دوره زمانی اطلاق می­‌شود که همان ضریب اشتراک یک به هشت است.

میانگین زمان بازیابی یا تعمیر: (MTTR)

به میانگین زمان رفع خرابی و برقراری مجدد خدمت براساس توافق بین خدمت­‌دهنده و خدمت­‌گیرنده اطلاق می­شود.

 لازم به توضیح است که بر اساس قوانین مصوب سازمان تنظیم مقررات موارد زیر شامل نقض SLA و جبران خسارت نخواهد بود:

 • قطعی‌های ناشی از قوه قاهره ( فورس ماژور) مانند حوادث طبیعی. در این حالت زمان کاهش سطح کیفیت خدمات مشمول پرداخت تعرفه توافق شده نیست.
 • قطعی‌هایی که به واسطه خرابی تجهیزات خدمت گیرنده باشد.
 • قطعی‌هایی که در زمان Down Time باشد.
 • قطعی‌هایی که بنا به درخواست خدمت گیرنده باشد (مانند جابجایی، آزمایش شبکه داخلی و ....) باشد.
 • قطعی‌هایی که ناشی از تخطی خدمت گیرنده از قوانین و مقررات و یا مفاد SLA باشد.
 • قطعی‌های ناشی از عدم پرداخت صورت‌حساب.
 • قطعی‌های ناشی از صدور احکام توسط مراجع قضایی و یا امنیتی کشور و یا سایر مراجع ذی‌صلاح که در این حالت زمان قطعی مشمول پرداخت تعرفه توافق شده نمی‌شود.